Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesine Özel Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacaktır.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar Ve Tasarım Fakültesine Özel Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacaktır

ÖN KAYIT İÇİN MÜRACAAT TARİHİ VE YERİ:

İnternetten Müracaat Tarihi                 : 19 Ağustos – 04 Eylül 2018 saat 23.59’ a kadar

İnternetten Müracaat Yeri                    : https://obs.bilecik.edu.tr/bilecik/basvuru/ogrencibasvuru.aspx

Sınav Tarihi     : 12 Eylül 2019

Tel                    : 0 228 214 1288

Eposta             : gstf@bilecik.edu.tr

Fb: https://www.facebook.com/bilecikseramik/
Instagram: https://www.instagram.com/bilecikseramik/

Seramik ve Cam Tasarımı Bölümüne 5 yıldır Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci almakta olan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk defa Resim Bölümüne de Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacaktır.


2019-2020 eğitim-öğretim yılında hem Resim hem de Seramik ve Cam Tasarımı bölümleri için yetenekli adaylar arasından öğrencilerini belirleyecek olan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, yabancı uyruklu öğrenci kontenjanına yönelik düzenleyeceği Özel Yetenek Sınavı ile uluslararası öğrencilere de ilk kez bu yıl kapılarını açacaktır.


Her iki bölüm için ortak olarak uygulanacak olan Özel Yetenek Sınavının ön kayıtları 19 Ağustos- 4 Eylül 2019 tarihleri arasında https://obs.bilecik.edu.tr/bilecik/basvuru/ogrencibasvuru.aspx adresinden yapılabilecektir. Özel Yetenek Sınavı, yabancı uyruklu adaylar için 10 Eylül 2019 Salı günü; Türkiye Cumhuriyeti uyruklu adaylar için ise 12 Eylül 2019 Perşembe günü yapılacaktır. Sonuçlar, sınav günlerini takip eden günlerde ilan edilecektir. Sınavla ilgili detaylara Özel Yetenek Sınavı Uygulama Kılavuzundan ulaşılabilir.


Ayrıca bu sene ilk defa, Üniversite-Kamu iş birliği çerçevesinde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ile Bilecik Belediyesinin ortaklığında, ücretsiz olarak Özel Yetenek Sınavına Hazırlık Kursu hizmeti verilecektir. 19 Ağustos-6 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Özel Yetenek Sınavına Hazırlık Kursu, Fakültemiz Seramik ve Cam Tasarımı bölümü akademik personeli tarafından Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşecektir. 3 hafta sürecek olan kursta, Özel Yetenek Sınavına hazırlanan öğrenci adaylarının kara kalem becerilerinin geliştirilmesine yönelik çizim çalışmaları yapılacaktır. Kurs kayıtları 1-9 Ağustos 2019 tarihleri arasında Bilecik Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde yapılacaktır. Kurs, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Resim veya Seramik ve Cam Tasarımı bölümlerinde öğrenim görmek isteyen, ilgili koşulları sağlayan Türk ve yabancı öğrenci adaylarına açık olacaktır.

U L A Ş I M
Eğitim Almak İstiyorum school
Eskişehir Web Tasarım