Eskişehir Kısa Film Atölyesi - Eskişehir Fi Sanat Merkezi

09.02.2019

15:30

12-16 yaş tüm yönetmen adaylarımızı ücretsiz tanışma dersine davet ediyoruz.

Yer: Eskişehir Fi Sanat Merkezi

 
Rezervasyon: 02222267707

Sinema Atölyesi programı ile öğrencilerimiz film yapım süreçlerinin tüm aşamalarını teorik ve pratik düzeyde deneyimleme şansı bulacaklar. Katılımcılarımız bir film prodüksiyonunun tüm süreçlerini (ön prodüksiyon, prodüksiyon ve post prodüksiyon) grup olarak çalışma bilinciyle deneyimleyip bir kısa film ile de süreci tamamlayacaklar.

 

Program dahilinde sinemanın diğer sanat dalları arasındaki yeri ve ilişkisi,sinematografinin temelleri, senaryo yazım teknikleri, oyunculuk ve oyuncu yönetimi konularında bilgilenecek ve sonrasında ise teknik ekipmanlarla tanışacak, çalışacak ve çekim yapma fırsatına kavuşacaklar.Son olarak da Teorik ve pratik kurguyu deneyimleyerek, görüntü ve ses kurgusunda birikimlerini genişletecekler.
Ekip olarak ortaya çıkarılan senaryo üzerinden herkesin kendine uygun görev ve sorumluluğu üzerine alarak çekimleri yapılan kısa filmimizin kurgusu da ekipçe tamamlandığında öğrencilerimiz bütün bir film yapım deneyimi edinmiş olacaklar.

 

Bütün bu süreçler boyunca katılımcılar grupça ürün ortaya çıkarma konusunda deneyim kazanmış olacaklar.Gelişme sürecindeki bireyler bunun gibi sanat dallarında makro ve mikro düzeyde düşünme becerisi, kendilerini ifade etme, bütünün bir parçası olabilme, özgüvenini kazanma ve kendini tanıma gibi önemli değerleri geliştirme fırsatı bulurlar.Bütün bunlar bu kişilerin daha pozitif enerji sahibi olmasına, sosyal ve akademik anlamda da başarılı olmasına yardımcı olur.

U L A Ş I M
Eğitim Almak İstiyorum school
Eskişehir Web Tasarım