Teori Sınavı


Yazılı olarak gerçekleştirilen teori sınavı 8 aşamalıdır. Uygulamalı sınavların 6 veya 7 veya 8. aşamalarına girebilmek için önceden Teori 5. aşama veya Practical Musicianship 5. aşama sertifikası alınmış olmalıdır. 5. aşama TEORİ Sertifikasının sureti, uygulamalı sınavların 6 veya 7 veya 8. aşamalarına başvururken her seferinde başvuru formuna eklenir. Bu sınav sonuçları tercüme edilmesi nedeniyle geç açıklandığı için başvuru tarihi bakımından Kasım ayında Teori sınavına giren bir öğrencinin Ocak ayındaki uygulamalı sınava girmesi mümkün değildir. Teori sınav kağıtları İngiltere’de okunmaktadır. Ocak ayı son başvuru tarihinde aday öğrencinin elinde Teori 5. aşama sertifikası olmadığı için ancak bir sonraki yıl Nisan - Mayıs sınavlarına girebilir.

Teori sınavı da yılda iki kez Mart ve Kasım aylarında, belirlediğimiz merkezlerde, merkez bulunmayan yerlerde ise adayların eğitim aldıkları kurum veya öğretmenleri vasıtasıyla öngörülen yerlerde yazılı olarak yapılmaktadır. Tüm Türkiye'de sınav aynı saatte başlar ve biter. Teori sınav tarihleri bir yıl önceden Eylül ayında belli olmaktadır.
Teori sınav kağıtları orjinal olarak İngilizcedir. Ancak her sınav kağıdının içine Türkçe tercüme konmaktadır. Cevaplar Türkçe olarak ORJİNAL soru kağıdına yazılmalıdır. Arzu eden adaylar İngilizce cevap verebilirler.

U L A Ş I M
Eğitim Almak İstiyorum school
Eskişehir Web Tasarım